Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

Tramvaj přivezla projekt sdílené péče o děti s postižením

Tramvaj přivezla projekt sdílené péče o děti s postižením

V lednu se lze v Brně v galerijní tramvaji seznámit s projektem homesharing. Což je u nás nový typ služby ulehčující péči o mentálně či kombinovaně postižené děti. Zapojit se do ní může každý – jednotlivec, pár i rodina.

Galerijní tramvaj projektu homesharing.
18. ledna 2022 - 11:03

Základní myšlenkou projektu je individuální podpora rodin a hlavně rodičů s dětmi s mentálním nebo kombinovaným postižením, a to formou sdílené péče. Rodiče dětí s postižením zažívají dlouhodobý stres a odlehčení v podobě pravidelné péče od dobrovolníka pomáhá vysoké zatížení vyrovnávat.

Dobrovolníci hostitelé nejčastěji každý týden tráví čas s dítětem, a to úplně běžnými činnostmi – chodí na procházku, vaří si, hrají si. Obě strany získávají nové zážitky a sociální kontakt.

Hostitelem homesharingu se může stát každý člověk, pár či rodina. Nejdůležitější je chuť pomáhat a volný čas, který dítěti věnujete. Samotnému seznámení s rodinou a dítětem předchází zaškolení ve spolupracující organizaci. Pro Brno a Jihomoravský kraj je to Slezská diakonie.


Kurz zájemce připraví na specifika spolupráce s dítětem s postižením. Nikdo tedy nemusí mít strach, že spadne nepřipravený do zcela neznámé situace. Následně probíhá seznamování a budování důvěry mezi rodinou a hostitelem.(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)