Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Uzavřela se cyklostezka z Obřan do Bílovic. Padá na ni kamení

Uzavřela se cyklostezka z Obřan do Bílovic. Padá na ni kamení

S končící hlavní cyklistickou sezónou odstartují práce na bílovické cyklostezce. Je tu potřeba zajistit skálu proti sesuvům. Na sanaci terénu přispělo finančně i město Brno.

Ilustrační foto
13. října 2021 - 11:00

Na začátku letošního roku začalo docházet k sesuvům svahu i skály z lesního pozemku nad cyklostezkou v úseku mezi čistírnou odpadních vod v Bílovicích nad Svitavou po první železniční podjezd od Bílovic. Právě v tomto úseku je stezka od 11. října do 15. prosince uzavřená.

Na zajištění bezpečnosti na stezce hojně využívané Brňany přispělo dva miliony i město. Trasu mezi Obřany a Bílovicemi nad Svitavou hojně využívá pro cyklistické výlety řada Brňanů.


Problémem cyklostezky se svého času zabýval i radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. „Kvůli rizikům spojeným se sesuvy svahu je stezka bohužel od konce letošního dubna v nebezpečném úseku uzavřena. Jsme si vědomi skutečnosti, že pokud se svazku nepodaří zajistit nutné finanční prostředky na řešení sesuvů, nebude možné průjezd cyklostezkou otevřít. Vzhledem k oblíbenosti trasy pro výlety z Brna bychom rádi provoz na stezce pomohli obnovit co nejdříve,“ řekl.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)