Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

V Kyjově vznikne nové výjezdové stanoviště záchranářů

V Kyjově vznikne nové výjezdové stanoviště záchranářů

Po Mikulově, Bučovicích a Slavkově u Brna kraj zahájí proces výstavby nové výjezdové stanice zdravotnické záchranné služby také v Kyjově.

Ilustrační foto
17. ledna 2022 - 11:00

Krajská rada už schválila zahájení zadávacího řízení na předmětnou veřejnou zakázku. Výstavba nového výjezdového stanoviště v Kyjově přijde na 103 milionů korun včetně DPH. ,,Záchranáři zde naleznou odpovídající zázemí, to v konečném důsledku pozitivně ovlivní jejich nasazení v terénu a zvýší úroveň přednemocniční péče v oblasti celého regionu Kyjovska,“ konstatuje hejtman Jan Grolich.

Nová budova výjezdového stanoviště vznikne z logistického hlediska na ideálním místě – tedy v areálu kyjovské nemocnice. ,,Sloužit potřebám záchranářů by měla již v první polovině příštího roku,“ uvedl krajský radní pro zdravotnictví Jiří Kasala. „Výstavbu nového stanoviště v Kyjově bude kraj financovat z prostředků, které má k dispozici z úvěru od Evropské investiční banky a ze svého rozpočtu,“ dodal radní pro investice Vladimír Šmerda.

Koncem října minulého roku krajští radní „odstartovali“ proces vzniku nových výjezdových stanovišť v Mikulově (předpokládané náklady 80,6 milionu korun včetně DPH), Bučovicích (81 milionů vč. DPH) a Slavkově u Brna (44,7 milionu korun vč. DPH).


Koncem roku již představitelé kraje poklepali základní kámen stanoviště v Boskovicích (72 milionů korun vč. DPH). Kvalitu a rychlost zásahů záchranářů v terénu zvýší také začátkem prosince zahájená výstavba nového autoservisu pro vozy záchranářů v Brně-Černovicích (45 milionů korun vč. DPH).

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál JMK)