Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

V Technologickém parku Brno je plánována nová rezidenční čtvrť

V Technologickém parku Brno je plánována nová rezidenční čtvrť

Začátkem roku 2022 uplyne přesně třicet let od doby, kdy na území brněnských městských částí Královo Pole a Medlánky začal vznikat Technologický park Brno (TPB).

Vizualizace nové rezidenční čtvrti.
28. listopadu 2021 - 11:00

Když byly v roce 1992 představeny první koncepty, patřil mezi ně i master plán, který počítal s výrazně větším územím, než které je v současnosti k dispozici. V letošním roce TPB vypracovalo plán úplně nový, díky němuž má v areálu vzniknout rezidenční čtvrť s lepší dopravní dostupností i občanskou vybaveností.

Nový plán, jenž počítá s masivní dostavbou, je v pořadí již třetí. Území brněnského technologického parku se v průběhu let zastavělo inovační infrastrukturou a plány proto musely být aktualizovány a přizpůsobeny dnešnímu stavu. Nový master plán Technologického parku Brno počítá s mnoha novinkami. Kromě prostor, kde budou vybudovány vícepodlažní firemní objekty (zóna D, E a F), je zřejmě tou největší výstavba rezidenční čtvrti v nejzápadnější části parku, která bude spadat pod městskou část Medlánky.I kvůli této čtvrti má být prodloužena tramvajová linka (v místech, kde TPB sousedí s ulicí Hudcovou) a v jižní části parku by poté měla vyrůst autobusová vozovna. V plánu je také vybudování cyklostezky.

Pro rezidenty vznikne dostatečný počet parkovacích míst, a to jak v okolí budov, tak i mezi rodinnými domy, které budou tvořit přechodový článek ke stávající zástavbě rodinných domů v Medlánkách. Parkování bude dostupné i v garážích umístěných pod terénem. Součástí plánu je též sportovní hala, mateřská škola a kaple.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)