Svátek má: Anastázie

Regiony

Velikost textu:

Ve FN Brno bylo otevřeno další standardní covidové oddělení

Ve FN Brno bylo otevřeno další standardní covidové oddělení

Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně je momentálně hospitalizováno celkem 94 pacientů s onemocněním COVID-19.

FN Brno
26. února 2021 - 11:00

Čtrnáct pacientů je na anesteziologicko resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci (dva také na přístroji ECMO). Další tři jsou již tzv. postcovidoví, tedy nejsou pozitivní, ale pořád jejich stav vyžaduje intenzivní péči s umělou plicní ventilací (a u jednoho také s přístrojem ECMO) Zdravotní stav všech je vážný.

21 pacientů covid+ je na jednotkách intenzivní péče na dalších klinikách (dva na umělé plicní ventilaci), stav třinácti z nich je vážný. Zbylí pacienti jsou na lůžkách s HFNO (vysokoprůtoková nosní oxygenoterapie), kyslíkem a standardních lůžkách.

V současné době je 51 nakažených zdravotníků, z toho 50 nelékařů a jeden fyzioterapeut.S ohledem na zvyšující se počet pacientů s onemocněním COVID-19 a dle nařízení MZ ve FN Brno ještě více omezili operativu a „otevřeli“ další standardní covidové oddělení a rovněž další jednotku intenzivní péče. V současné chvíli je tedy  nachystaných 70 standardních lůžek a 50 JIP lůžek (z toho 25 ventilovaných).

„Samozřejmě pokračujeme v očkování vakcínou Pfizer Biontech, momentálně jsme uvolnili další termíny pro první dávky seniorů 80+, nemáme tedy žádné „čekající“ na termín, senioři se mohou zaregistrovat a zrovna dostanou termín. Stejně tak přes centrální registrační systém očkujeme zdravotníky (ať už z naší nemocnice nebo externí). Současně pořád funguje náš mobilní očkovací tým, který ve spolupráci s Jihomoravským krajem očkuje první nebo druhé dávky – dle potřeby – v domovech pro seniory a zařízeních sociální péče v Jihomoravském kraji," dodává Mgr. Dana Lipovská, tisková mluvčí Fakultní nemocnice Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)