Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Za Lužánkami může vyrůst tréninkový komplex nejen pro mládež

Za Lužánkami může vyrůst tréninkový komplex nejen pro mládež

Brňané mohou podpořit vznik tréninkového centra mládeže v areálu bývalého stadionu za Lužánkami. Projekt Petra Švancary se dostal do finálového výběru čtvrtého ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

Sportovní areál Lužánky
27. října 2020 - 11:00

Obyvatelé Brna tak mohou v listopadu hlasovat pro projekt s názvem Dejme za Lužánkami Š(V)ANCI mladým. V participativním rozpočtu Dáme na vás se bude o podporu občanů Brna letos ucházet celkem 65 projektů.

Všechny návrhy si mohou zájemci prohlédnout už v těchto dnech na Náměstí Svobody.. Cílem projektu je vybudovat v prostoru bývalého stationu v centru města čtyři hřiště se zázemím, která mohou k tréninkům využívat mladí fotbalisté z celého regionu. Tréninkový azyl zde najdou také hráči florbalu, amerického fotbalu, lakrosu, frisbee a dalších sportů.


„Lužánky jsou pro Brňáky něčím naprosto výjimečným. Pro kluky, kteří chodili s táty a dědečky fandit Zbrojovce, je to doslova svatostánek. Toto místo zkrátka musí sloužit sportovním, ale i kulturním účelům. Když už tady nemůže hrát samotná Zbrojovka, chtěli bychom, aby se tu kluci a holky učili sportovat,“ říká autor projektu a brněnský patriot Petr Švancara a dodává:
 
Brno se díky projektu Dáme na vás stalo vůbec prvním statutárním městem v České republice, které zavedlo participativní rozpočet na celoměstské úrovni. Pro čtvrtý ročník participativního rozpočtu vyčlenilo město částku 33 milionů korun, a protože jeden projekt může stát maximálně 3 miliony korun, znamená to, že bude realizováno nejméně 11 projektů.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: P.Švancara)