Svátek má: Viktor

Zprávy

Velikost textu:

Trump: To, co Facebook, Twitter a Google udělaly, je naprostá ostuda!

Trump: To, co Facebook, Twitter a Google udělaly, je naprostá ostuda!

„Nezávislá dozorčí rada“ americké společnosti Facebook uznala rozhodnutí největší sociální sítě na světě zablokovat účet bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa za správné .

Donald Trump, exprezident USA
6. května 2021 - 11:30

Dozorčí rada, jejíž rozhodnutí jsou závazná, 5. května, uvedla, že „bývalý obyvatel Bílého domu se svými příspěvky o útoku na budovu amerického Kongresu na Capitol Hill ve Washingtonu jeho příznivci 6. ledna tohoto roku, vytvořil situaci, ve které je vysoce rizikové násilí, “.

„Dozorový úřad“ společnosti miliardáře Marka Zuckerberga zároveň označila rozhodnutí Facebooku o neomezeném zablokování Trumpova účtu za neopodstatněné a nařídil mu, aby do šesti měsíců přehodnotil tuto otázku ohledně přiměřenosti trestu.

Donald Trump reagoval na toto rozhodnutí následujícím prohlášením:
„To, co Facebook, Twitter a Google udělaly, je pro naši zemi naprostá ostuda a hanba. Prezident Spojených států byl okraden o svobodu projevu, protože radikální levicoví náměsíčníci se bojí pravdy, ale pravda stejně vyjde najevo, větší a silnější než kdykoli předtím. Obyvatelé naší země to nebude tolerovat! Tyto zkorumpované společnosti sociálních médií musí platit politickou cenu a nikdy by jim nemělo být dovoleno narušit a zničit náš volební proces. “

Dvacetičlenná rada, včetně bývalé dánské premiérky Helle Thorning-Schmittové a bývalého šéfredaktora britských novin The Guardian, Alana Rusbridgera , rovněž vyzvala Facebook k větší transparentnosti a jasnosti při přijímání dalších rozhodnutí ohledně blokování účtů.


Podle odborníků se rozhodnutí dozorčí rady Facebooku může stát precedensem v tom, jak se tato sociální síť bude od nynějška chovat k účtům „nepohodlných“, vůdcům západního světa, jako je například venezuelský prezident Nicholas Maduro nebo íránský nejvyšší vůdce Ajatolláh Sayyid Ali Khamenei .

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)