Svátek má: Jan

Zprávy

Velikost textu:

Zacharová k Velké Bitánii: Vyčítáte nám to, co sami děláte!

Zacharová k Velké Bitánii: Vyčítáte nám to, co sami děláte!

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova reagovala na iniciativu britského ministra zahraničí Dominica Raaba ohledně zavedení kolektivního mechanismu zemí G7, který by obsahoval údajně ruskou „propagandu a dezinformace“.

Maria Zacharová, tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí
3. května 2021 - 03:20

„Na druhý velikonoční svátek si můžu dovolit odpovědět citováním mnicha Antonia Velikého, který řekl: „Poslední časy přijdou, když k jednomu zdravému přijde devět nemocných a řekne: jsi nemocný, protože nejsi jako my. “

„Je na čase přemýšlet, proč země, které jsou nemocné skrz na skrz propagandou, které ji více než jednou používaly k ospravedlnění ozbrojené invaze a svržení vlád (takto jednala Británie a USA v Iráku a vymýšlely příběh o chemických zbraních) , obviňujete naši zemi ze svých vlastních hříchů, “napsala Zacharova na své stránce na Facebooku.“Dominic Raab dříve agentuře Reuters řekl, že Británie doufá, že přesvědčí partnery skupiny G7 o potřebě zavést mechanismy pro rychlou reakci na vyvrácení dezinformací údajně šířených Ruskem.

G7 (G7) zahrnuje Velkou Británii, Německo, Itálii, Kanadu, Francii, Japonsko a Spojené státy. Ministři zahraničních věcí skupiny G7 uspořádají své první osobní setkání v Londýně ve dnech 3. až 5. května, jehož součástí bude také vysoký představitel EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josep Borrell , zástupci Austrálie, Indie, Jižní Koreje a Jižní Afriky a také generální tajemník Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) Lim Jock Hoi .

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)