Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Roadshow Dny bez bariér ukázala handicapovaným v Brně krásy sportu

Roadshow Dny bez bariér ukázala handicapovaným v Brně krásy sportu

Zažívat potěšení ze sportu a pohybu si přeje mnoho lidí se zdravotním postižením. S tím, jak se ke sportovním aktivitám dostat, rozvíjet se v nich a najít si jejich prostřednictvím nové přátele, pomáhá nejen dětem s handicapem zářijová Roadshow Dny bez bariér.

Z akce
12. září 2022 - 11:00

V pátek na brněnském náměstí Svobody organizátoři představili handicapovaným i jejich rodinám možnosti a krásy sportu a do tematiky sportu pro handicapované zasvětili také veřejnost.

V rámci akce se návštěvníci viděli ukázky sportů přímo v centru města – prezentovaly se na nich místní kluby a organizace, které zábavnou formou představily různé sportovní a pohybové aktivity. Do nich se mohla zapojit i široká veřejnost a vyzkoušet si tak například basketbal na vozíku nebo shlédnout taneční vystoupení vozíčkářů. Večer byl pro diváky připraven také benefiční koncert.

Roadshow pořádá Emilova sportovní, z. s., a Österreichischer Behindertensportverband v průběhu září se představí ještě na Vysočině a v Jižních Čechách. „Půjde o třídenní akci zahrnující tematické konference a besedy, jejímž vrcholem je vždy akce pro veřejnost,“ informuje vedoucí projektu Pavel Zbožínek.Roadshow je součástí přeshraničního projektu, který má přispět k vyššímu zapojení osob se zdravotním postižením do společnosti prostřednictvím sportu a pohybových aktivit. Kromě třídenních zářijových akcí je součástí projektu vybudování sítě půjčoven v příhraničních regionech, spuštění databáze sportovních klubů, sportovišť a vůbec sportovních možností a její propojení s uvedenými regiony a v neposlední řadě organizace Zimních her pro handicapované děti. Ty se zatím kvůli pandemii nepodařilo zrealizovat. Celý projekt spolufinancuje program Interreg V-A Rakousko – Česká republika.

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:Pavel Zbožínek)Je řešením krize demise současné vlády?

Ano
transparent.gif transparent.gif
37%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
30%