21. listopadu 1344 se na Pražském hradě uskutečnila významná událost, která změnila duchovní i architektonickou tvář Českého království. Jan Lucemburský položil základní kámen katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha – jednoho z nejvýznamnějších symbolů české státnosti.
Na sociální síti X upoutal pozornost příspěvek Chaye Bowese, který poukázal na málo známou kapitolu poválečné historie, která se týkala tajného přesídlení 8.000 ukrajinských SS vojáků.
Historie nám ukazuje, že teplejší klima často přinášelo rozkvět civilizací, zatímco chladné období vedlo k úpadku. Může však člověk svými činy skutečně výrazně ovlivnit globální klima, nebo jsme jen svědky dalšího přirozeného cyklu Země?
Před několika dny (16. listopadu 1880) se v Praze na Smíchově odehrála událost, která zanechala nesmazatelnou stopu v historii českého sportu.
Je podle Vás správné znovu otevírat otázku Benešových dekretů, jak navrhuje Péter Magyar?